Bezobalové nakupování

Jak to u nás funguje?

Ideální je, když si na nákup přinesete vlastní nádoby – sklenice, dózy, krabičky, papírové nebo látkové pytlíky, atd. Pokud vlastní nádoby nemáte, můžete si je zakoupit u nás.

Vaši prázdnou nádobu zvážíme a navážíme do ní Vámi požadovanou potravinu. Pouze takové množství, které právě potřebujete.

Poté za nákup zaplatíte a odcházíte domů a neodnášíte si s sebou žádné zbytečné obaly, které pak stejně končí v kontejneru. A když potraviny spotřebujete, tak si se stejnými nádobami můžete přijít znovu nakoupit.

Pokud vlastní nádoby nemáte a nebo si chcete udělat větší nákup, nezoufejte. V obchodě U ČTYŘLÍSTKU si můžete zakoupit nové sklenice se šroubovacím uzávěrem, nebo látkové pytlíky.

Nebo si v obchodě můžete zapůjčit nebo vzít bazarové sklenice. Na nákup je dobré přijít s nákupním seznamem, aby jste si nakoupili vše, co potřebujete. 

Na bezobalovém nakupování je skvělé to, že máte potraviny přímo ve své nádobě a neplýtváte dalšími zbytečnými obaly, které stejně skončí v koši.

 

Nákup v bezobalovém obchodě není tak rychlý jako v běžných obchodech s potravinami, proto si, prosím, na nákup udělejte čas.

Můžete přijít i se svými ratolestmi, než si v klidu nakoupíte, mohou si pohrát v našem dětském koutku.

Pokud máte doma nadbytek sklenic se šroubovacím uzávěrem, nemáte pro ně využití a nechcete je vyhazovat do kontejneru přineste je, prosím, do obchodu U ČTYŘLÍSTKU a já je po umytí a vydezinfikování ráda nabídnu zákazníkům na nákup potravin.

Co v našem obchůdku najdete?

Pečení, těstoviny, mouka, ...

Vanilínový cukr, vanilkový cukr, skořicový cukr, kyselina citronová, škrob bramborový, škrob kukuřičný,  celozrnná mouka, špaldová mouka, rýžová mouka.

Sušené ovoce, ořechy, ...

Sušené ovoce, ořechy,semena (chia, konopná semínka, mák, len, sezam ,slunečnice, tykev), zeleninové chipsy, cukrovinky (medvídky bez cukru, maliny a ostružiny, žížalky).

Rýže, luštěniny, koření, ...

Rýže, luštěniny ( fazole, čočka, hrách,cizrna) kuskus, těstoviny. Instatntní kaše, kukuřičná strouhanka, pohankové kroupy, těstoviny, koření a směsi, sušenky.

Oblečení z Nepálu a další

Kokosové a dřevěné kartáče. Orientální oblečení z Nepálu. Naleznete u nás kávu a časem také lahodné čaje. Výhledově olivový olej a sušená rajčata. Plánujeme i drogérii.

v souladu s přírodou

Chceme přiložit ruku k dílu a pomoci naší přírodě, která pláče. A tím nejjednodušším je začít u sebe. Proto se snažíme zminimalizovat odpad, který lidstvo produkuje. Přestat používat jednorázové obaly je jednoduché a může tím začít každý. Není to žádná velká oběť, jenom návyk a příroda nám za to stonásobně poděkuje.

Teal Scot

Pokud se chceme naučit milovat bezpodmínečně, učme se od Země, po které kráčíme. Ať už trávíme její řeky, kácíme její lesy, nepřestane nám dávat – to je důkaz lásky.

Přemýšlíme o tom, jak nakládáme s naši přírodou. Obaly jsou dnes celosvětový problém, jsou jich plné oceány, lesy, sklády. Přitom stačí tak málo, abychom naši přírodu přestali trávit, ale žít s ní v souladu. Jednorázové obaly vznikly pouze díky naší pohodlnosti. Ne z nutnosti.

Otevírací doba obchodu
PONDĚLÍ A ÚTERÝ: ZAVŘENO
STŘEDA A ČTVRTEK: 9.00 – 15.30
PÁTEK:                           9.00 – 18.00
SOBOTA, NEDĚLE A SVÁTKY ZAVŘENO

Adresa obchodu
Jungmannovo náměstí 446/21
Kutná Hora

IČ: 03697118
Tel.: 736 622 936
info@uctyrlistku.eu

?

U čtyřslístku